Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çimstone Tezgahlarınızı İlk Günkü Gibi Kullanın!

Çimstone Kuvars Yüzey Bakımı Nasıl Yapılır?

Çimstone tezgah bakımı düzenli yapılması gereken ve yüzeylerinizin her zaman hijyenik olmasını sağlayacak uygulamalardır. Gözeneksiz yapısı sayesinde her ne kadar sıvı emilimini engelleyerek leke ve kir oluşumunu önlese de Çimstone tezgahlar da yanlış ellerde verimsiz bir şekilde kullanılabilir. Çimstone tezgah temizliği yapılırken hem sağlık hem de kullanım kriterlerine uymak gerekir.

Çimstone banko ve tezgahlarınızın ilk günkü güzelliğini koruması için ürünlerinizi temin ederken aldığınız önerileri dinlemeli, kullanım kataloglarındaki talimatlara uymalısınız. Bilinçsiz bakım ve temizlik uygulamaları tezgahlarınızın ömrünü kısaltabilir. Çimstone’un müşterilerinden uymalarını istediği temizlik ve bakım adımlarını merak ediyorsanız sayfamızı okumaya devam edin…

NSF Sertifikalı Çimstone Tezgahlar Kendinden Hijyenik!

Çimstone, NSF International tarafından belirlenen NSF 51 Yiyecek Hazırlama Alanları Uygunluk Sertifikası sahibi bir markadır. Bunun anlamı yiyeceklerinizi hazırlayabileceğiniz en uygun yüzeyler olmasıdır. Dolayısıyla Çimstone tezgah temizliği ve bakımı diğer markaların ürünlerine göre daha kolay yapılır.

Çimstone tezgah temizliği için pamuklu nemli bir bez ya da hassas bir bulaşık süngeri kullanmanız yeterlidir. Temizlik maddesi olarak da duru su, sıvı deterjan ya da cam temizleyici sıvılardan yararlanabilirsiniz. Çimstone tezgah bakımı için nemli ve deterjanlı bezle dairesel hareketler şeklinde uygulama yapabilirsiniz. Ancak yüzeyin tamamen deterjandan arındırılması için bol su kullanmalısınız.

Bu ürünleri Çimstone tezgah üzerine uygulamayın:

  • Aktif Hidroksit içeren Alkali ürünler (Lavabo açıcıları, kostik vb.)
  • Kuvvetli asit içeriği olan (Kireç çözücü ve sökücü, tuz ruhu vb.) kimyasal temizlik ürünleri
  • Metal ovma telleri, aşındırıcı yüzeyli süngerler
  • Trikloretan ve Metilen Klorid içeren ürünler (Ağır yaş çözücüler, leke ve boya çıkarıcılar)
  • Aşırı kuvvetli derişik kimyasallar
  • Parlatıcı, dolgu, cila, su itici vb. kimyasallar.

Çimstone tezgah temizliği yaparken yukarıdaki ürünleri kesinlikle kullanmamalı, bu maddelerden herhangi birine maruz kalması durumunda yüzeyi hemen sabunlu su ile temizleyerek arındırmalısınız. Yüzeylerinize parlaklık vermek amacıyla kesinlikle cilalama yaptırmamalısınız.

Kuruyup çıkması zorlaşan boya, oje, sakız, hardal, ağır yağlar gibi artıkları plastik bir spatula kullanarak nazikçe kazımayı ve suyla temizlemeyi de unutmayın. Çimstone tezgah bakımı yapmak için tezgahınızı daha da kötü bir duruma sokmayın.

Özenli Kullanım ve Çimstone Tezgah Bakımı İle Uzun Yıllar Tezgahlarınızı Kullanın!

Çimstone tezgah bakımı doğru yapıldığında uzun yıllar konforlu bir kullanım sağlamaktadır. Bu nedenle tezgahlarınızı kullanırken yüzey kirlerini uzun süre bekletip kalıcı lekelere dönüşmeden silmelisiniz. Lekeleri anında silmek, kuruduktan sonra silmekten daha kolaydır.

İçerisinde ağartıcı ya da ovucu partikül bulunan deterjanlar kullanmamaya, temizlik yaptıktan sonra yüzeyi mutlaka durulamaya özen gösterin. Çimstone tezgah bakımı için sıvı ve jel türünde temizlik malzemeleri kullanmak daha avantajlıdır. Her zaman pH’ı nötre yakın ya da azaltılmış temizleyicileri tercih edin.

Çimstone tezgahlarınızı uzun yıllar sorunsuzca kullanmak istiyorsanız fiziksel özelliklerini zayıflatan çok güçlü etkilere maruz bırakmayın. Sivri ve kesici aletlerden korumak için kesme tahtası kullanın. Ateşten yeni aldığınız tencereleri ya da fırından çıkardığınız tepsileri tezgahınızla temas ettirmemeye özen gösterin.

Çimstone tezgah temizliği ve Çimstone tezgah bakımı hakkında daha detaylı bilgi almak, ürünleri incelemek isterseniz bizi arayın…

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030