Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kuvars Nedir? Ne İşe Yarar?

Çimstone Kuvars Tezgahlarla Mekanınıza Güç ve Zengin Bir Görünüm Katın!

Kuvars taşı ya da kuvars kristali, doğadaki en sert minerallerden biridir. Dünya yüzeyinde en bol ve en yaygın bulunan değerli taşlardan olan kuvars taşı, hem mekanik hem de kimyasal aşınmaya dayanıklıdır. En çok Brezilya ve Madagaskar’da çıkartılan kuvars taşlar arasında en değerlisi olan kuvarsın en zengin yatakları Brezilya’dadır.

Kuvars taş türleri arasında siyah renkte olan ve dumanlı kuvars olarak da bilinen Morion, Türkiye’de çıkarılmaktadır. Balıkesir ve Aydın’ın köylerinde dumanlı kuvars ve dağ kristali (şeffaf kuvars) yaygındır. Farklı sektörlerin yararlandığı kuvars taşı, dekorasyon amaçlı olarak da evlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Mutfak ve banyo tezgahlarında, bankolarda, laboratuvarlar ve iş yerlerinde karşımıza çıkmaktadır. Kuvars nedir sorunuzu yanıtladıktan sonra kuvars taşı özellikleri neler ve tezgahlarda nasıl kullanılıyor merak ediyorsanız gelin, yakından bakalım!

Kuvars Taşı Nasıl Oluşur?

Kuvars nedir az çok biliyoruz, kuvars taşı nasıl oluşur sorunuzu da yanıtlayalım. Büyük çoğunluğunun volkanik kayaçlarda ve çevresinde oluştuğu kuvars taşının yapısını oksijen ve silikon elementleri oluşturur. Dünyada Brezilya’da, Türkiye’de Giresun’da çıkarılır. Kuvars, Türkiye'de genellikle fay alanlarında, çatlaklarda, filonlarda ve cevher yataklarında gang minerali olarak bulunur. Rezervlerinin bulunduğu diğer ülkeler arasında Amerika, Çin ve Hindistan yer alır.

Mohs sertlik skalasında 10 Mohs olan elmasın sertliğine 7 Mohs sertliği ile oldukça yaklaşan kuvars, bu özelliği sayesinde farklı sektörlerin ihtiyaçlarını karşılar.

Kuvars Taşının Özellikleri Nelerdir?

Çimstone kuvars tezgah avantajlarından bahsetmeden önce kuvars taşının farklı özelliklerine değinmemizde yarar var. İlk çağlardan bu yana tedavi alanında kullanılan kuvars, günümüzde de tedavi amaçlı yararlanılan doğal taşlar arasında yer almaktadır. Doğal bir enerjiye sahip olan kuvars taşı, özellikle negatif enerjiyi yok etmesiyle bilinir. Bulunduğu ortama pozitif enerji toplayan ve bunu yayan kuvars, kişinin olumlu düşünmesini sağlamakta da etkilidir.

Konsantrasyon ve odaklanma güçlüğü çekenler için de önerilen kuvars taşı, bu şikayetleri azaltır. Enerjisi en yüksek taşlardan olan kuvars, tene doğrudan temas ettiğinde kötü niyetli insanlardan uzak durmayı sağlar. Daha güçlü ve enerjik hissetmeyi sağlayan kuvars, bireylerin duygusal açıdan daha dengeli olmasına imkan verir. Öfke, kıskançlık ve sinir gibi olumsuz duygulardan da uzak tutar. Baş ağrısı çekenler, kuvars taşını yanlarında gezdirdikleri sürece bu gibi bir sorun yaşamazlar. Kuvars taşı özellikleri arasında ayrıca sindirim sistemini rahatlatması ve midede bulunan gazları rahatça çıkarmayı sağlaması da yer alır.

Çimstone Kuvars Tezgahlarda Doğayı Kıskandıran Renkler Hayat Buluyor...

Kuvars taşı özellikleri arasında yalnızca sağlığa yararlı oluşu yok elbette. Kuvars mutfak tezgahı ve banyo tezgahı olarak da çok sık tercih ediliyor. Kuvars tezgah modelleri dünyanın en ünlü tezgah markaların tarafından üretiliyor. Bunlardan biri de Çimstone. Çimstone, mutfak ve banyolar için birbirinden şık, sağlam ve hijyenik tezgahlar sunuyor. Kuvars tezgahların minimum %93’ü kuvars, az miktarda polyester reçine bağlayıcı veya beyaz çimento bağlayıcı pigmentlerle sıkıştırılarak kullanıma uygun hale getiriliyor.

Yapısını oluşturan 7 mohs sertlikteki mineral sayesinde yüksek çizilme ve aşınma dayanımı gösteren Çimstone kuvars tezgahlar, metal veya benzeri malzemelerle çizilmiyor, yoğun sirkülasyon olan alanlarda bile ömür boyu yüksek aşınma dayanımı gösteriyor. Eğilme ve darbe dayanımı yüksek olan Çimstone kuvars tezgah modelleri, kesim veya nakliye gibi işlemler esnasında kolaylıkla çatlamıyor ve kırılmıyor.

Kuvars mutfak tezgahı, banyo tezgahları, banko, restoran tezgahları, eğitim kurumlarında masalar, laboratuvarlar gibi birbirinden bağımsız alanlarda kullanışlı modellerle karşınıza çıkıyor. Çimstone kuvars tezgah çeşitleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz satış ekiplerimize ulaşabilirsiniz…

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030