Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dekton Tezgah Temizliği Nasıl Yapılır?

İlk Günkü Kullanım Konforu İçin Tezgahlarınıza İyi Bakın!

Dekton tezgahlar, yüksek çizilme ve aşınma dirençleri ile leke tutmayan yapıları sayesinde yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Eskime yapmayan yüzeylerin yenilenmesi ya da parlatılması gerekmiyor. Ayrıca ultra sıkıştırma teknolojisi sayesinde elde edilen gözeneksiz yüzey, sıvı ve gazların yüzeye girişini engelliyor, daha az bakım gerektiriyor.

Ancak kullanım koşullarına bağlı olarak her üründe olduğu gibi Dekton tezgahlarda da zamanla sorunlar meydana gelebiliyor. Bunun en büyük nedeni Dekton tezgah temizliği ve bakımının yanlış yapılması ya da aksatılması oluyor. Peki, tezgahlarınızın formunun bozulmaması ve renklerinin solmaması için ne yapmanız gerekiyor? Dekton tezgah temizliği önerilerimiz ve Dekton tezgah bakımı sırasında dikkat edilecekler sayfamızda…

Basit Temizleyicilerle Dekton Tezgahlarınıza Hijyen Katın!

Dekton tezgah bakımı nasıl yapılır diye araştırma yapan kullanıcılar için ilk olarak Dekton tezgahların sektördeki en güçlü yüzey malzemesi olan kuvarstan yapıldığını belirtelim. Kuvars, darbelere, ısıya, donma ve çözülmeye, leke tutmaya en iyi direnç gösteren yüzey malzemesi olduğu için Dekton tezgahlarda büyük bir bakım ve onarım sorunu karşınıza çıkmamaktadır.

Dekton tezgah temizliği ve düzenli bakım işlemlerini aksatmadığınızda kullanım konforunuz yıllarca en üst noktada kalacaktır. Dekton temizliği yaparken basit yüzey temizleyicilerinden hatta su ve sabundan yararlanarak ekonomik uygulamalar yapabilirsiniz. Leke ve iz oluşturmayan yüzeye sahip Dekton tezgah bakımı ve temizliği için önerilerimiz:

  • Gözeneksiz Dekton tezgahları temizlerken sabunlu bir bez ya da sünger ile dairesel hareketlerle ovalayabilir, lekeleri kolayca çıkarabilirsiniz.
  • Dekton tezgah bakımı sırasında aşındırıcı olmayan ve yumuşak bir bez kullanmaya özen gösterin.
  • Sirke, amonyak bazlı temizleyiciler, içeriğinde ağartıcı ve sert anti-bakteriyel bileşenler olan temizleyicileri kullanmayın.
  • Bulaşık deterjanı, çamaşır suyu ve cif gibi ürünlerle Dekton tezgah temizliği yapmayın.
  • Temizlikten sonra kalmış olabilecek sabun artıklarını iyice durulayarak temizlemeyi unutmayın.
  • Dekton tezgah temizliği yaparken yüzeyde su damlacıklarının iz bırakmaması için ıslak temizlikten sonra kuru bir bezle tezgah yüzeyinizi kurulayın.
  • Dekton tezgahlar ve diğer tezgah yüzeyleri için özel olarak üretilen temizleyicilerden yararlanın.

Dekton tezgah bakımı ve temizliği görüyorsunuz ki sandığınızdan kolay. Su ve sabunla dahi tezgahlarınıza parlaklık katabilir, üzerinde leke ve iz oluşmamasını sağlayabilirsiniz.

Dekton Tezgah Temizliği Yaparken Aşındırıcı Malzemeler Kullanmayın!

Dekton tezgah temizliği her ne kadar kolay olsa da bilinçsiz yapılan bakım uygulamaları tezgahınızı verimli ve sağlıklı kullanmamanıza neden olabilir. Tezgâhlarınızın her zaman parlak ve hijyenik olmasını istiyorsanız doğru bakım ve temizlik yapmalısınız.

Dekton tezgah bakımı yaparken metalden üretilen bulaşık tellerinden uzak durmalısınız. Ocaklarınızda kullandığınız yağ çözücüleri tezgahınıza uygulamamalısınız. Çelik yün tel bezleri ile tezgah yüzeylerini temizlememelisiniz. Ayrıca Dekton tezgah temizliği sırasında çamaşır suyu gibi ağartıcı madde veya klor içeren temizlik malzemeleri kullanmamaya özen göstermelisiniz. Bu ürünler tezgahlarınızda kalıcı leke oluşmasına neden olabilir.

Sirke, şarap ve kahve lekeleri ile parlatıcılar ve lehim malzemeleri gibi aşırı tuzlu ve şekerli maddeleri de tezgah üzerinde bırakmamaya dikkat etmelisiniz. Pas ve kire neden olacak demir alaşımlı mutfak ürünlerini de Dekton tezgah yüzeylerinde bulundurmamalısınız.

Doğru Dekton tezgah temizliği ve bakımı ile tezgahlarınızı satın aldığınız ilk günkü ışıltısıyla kullanabilirsiniz. Dekton’un malzeme kalitesi ve leke tutmayan yapısı işinizi kolaylaştıracak…

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030