Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Mutfaklarda Ahşap Tezgah Kullanımı

Daha Sıcak ve Samimi Mutfaklar Düşleyenlere Ahşap Tezgahlar…

Evlerde kadınlar için en önemli yer hiç şüphesiz mutfaktır. Vakitlerinin çoğunu mutfakta geçiren kadınlar için ada tezgahları, evyeler, ocaklar, dolaplar, oturma alanları ve yemek masaları çok önemlidir. Son yıllarda giderek artan mutfak dekorasyonu modası kadınların mutfaklarına daha çok özen göstermesine neden olmuştur.

Özellikle ahşap tezgah modelleri mermer ve granit tezgahların yerini almaya başladı. Avrupa ve Amerika’da çokça tercih edilen ahşap mutfak tezgahları ve ada tezgahları, dolaplar ve çekmecelerle birlikte tasarlanarak Türk evlerinde de kullanıma sunuldu. Peki bu ahşap tezgahlar kullanışlı mı? Mutfaklarda ahşap tezgah kullanımı avantajlı mıdır? Yakından bakalım…

Ahşap Tezgah Kullanımı Kolay Mıdır?

Ahşap mutfak tezgahı kullanımının genel olarak zahmetli olduğu düşünülür. Aksine ahşap tezgahlar şık tasarımlarının yanı sıra kolay temizlenme özellikleriyle de büyük avantaj sağlarlar. Leke ve iz barındıran diğer tezgah malzemelerine göre ahşap tezgahlar basit yüzey temizleyicileri ile ilk günkü görünümlerine kavuşturulabilirler.

Ahşap mutfak tezgahları, üzerinde kullanılan koruyucu kaplama malzemesi sayesinde kolayca temizlenebilmektedir. Ahşap tezgah kullanımı dolayısıyla zahmetsiz ve güvenli olmaktadır. Hem lüks bir görüntüye sahip hem de lekelere karşı dirençli ahşap mutfak tezgahları sayesinde evinizin dekorasyonuna ve ailenizin sağlığına katkıda bulunabilirsiniz.

Ahşap Tezgah Tasarımlarında İnce Detaylar

Ahşap mutfak tezgahı tasarımı yapılırken mutfak dolapları, lavabo ve evye ile uyumlu olması için bütün alanın yeniden dizayn edilmesi gerekebilir. Ahşap tezgah modelleri, beyaz ve açık renkli mutfak dolapları ile uyum sağlayacağı için dolapları boyamak da bir seçenek olabilir. Karışık renkler ya da koyu tonlar ahşap tezgahlar ile uyumlu olmayacaktır.

Beyaz renkte vintage mutfak dolapları ahşap tezgahlar ile en çok kullanılan tasarımlardır. Beyaz mutfak dolaplarının yanı sıra, açık yeşil, gri gibi mutfak dolabı renkleriyle de ahşap mutfak tezgahları hoş bir görüntü oluşturmaktadır.

Ahşap Mı Daha İyi Yoksa Granit ve Akrilik Mi?

Ahşap tezgah kullanımı kolay olsa da dayanıklılığı konusunda kullanıcıları şüpheye düşürebilir. Ahşap tezgahlar dayanıklılık, çizilmeme ve leke tutmama gibi özellikleri açısından son zamanların yüzey malzemelerinden olan akrilik, kuvars ya da granitin gerisinde kalabilir.

Ahşap tezgahlara göre akrilik tezgahların daha dirençli malzemeden üretilmesi, darbe ve bozulmalara dayanımının yüksek olmasını sağlar. Tamamen masif malzeme olması nedeniyle de corian tezgahlar hijyenik bir üretime sahiptir. Bakteri ve mantar üremesini önleyen Corian tezgah, sağlığınızı daha iyi korumaktadır. Ahşap mutfak tezgahı modelleri ve renkleriyle sizi cezbetse de mutfakta çok sık vakit geçiren biriyseniz tercihinizi diğer tezgahlardan yana kullanmanızı öneririz.

Ahşap Mutfak Tezgahı Fiyatları – Diğer Tezgahlara Göre Daha Mı Ucuz?

Ahşap mutfak tezgahı fiyatları; mutfağınızda tezgah için kullanılacak alana, ada tezgahı ve dolap altı tezgahlarının boyutlarına, renk ve tasarım unsurlarına, evye, lavabo vb. ekstra müşteri taleplerine göre belirlenmektedir. Evler, iş yerleri ve kurumsal projeler için ahşap tezgah fiyatları keşif ekiplerinin mekanda yapacağı incelemelerden ve ölçümlerden sonra belirlenmektedir.

Ahşap mutfak tezgahları, şık tasarımları, renkleri, kolay kullanım özellikleri, sağlığa dost yapıları ve dayanıklılıklarıyla kullanıcıları tarafından tavsiye ediliyor. Siz de ahşap mutfak tezgahı modelleri ve ahşap mutfak tezgahı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz satış danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030