Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kolay Temizleme, Maliyetsiz Kullanım - Silestone Tezgah Bakımı

Kuvars Yüzey Bakımı Nasıl Yapılır?

Silestone tezgahlar yüzeylerinin sıkıştırılmış yapısı sayesinde gözeneksiz bir görünüme sahiptir. Bu gözeneksiz olma özelliği aynı zamanda sıvıların yüzey altı geçişlerini engelleyerek tezgahların kir ve leke barındırmamasını sağlar. Dolayısıyla bakımda ve temizlikte kullanıcılarına rahatlık sunar.

Güçlü kimyasallara ve sıvılara karşı direnç gösteren Silestone tezgah bakımı ve temizliğinde su ve sabunla birlikte yüzeye özel temizleyicileri kullanabilirsiniz. Masrafsız bakımı ve kolay temizlenmesi sayesinde mutfak ve banyolarınızı her zaman sağlık standartlarında ve güvenli tutabilirsiniz.

Silestone Tezgah Temizliği Nasıl Yapılır? Q-Action İle Temizleyin…

Silestone tezgah bakımı ve temizliği için markanın kendi önerisi olan Q-Action ürününü kullanabilirsiniz. Tezgahların derinlemesine temizliği için tasarlanmış özel bir temizleyici olan Q-Action, tezgahlarınızın ilk günkü gibi güzel kalmasını sağlar. Her temizlikten sonra parlaklık kazandıran Q-Action; şarap, yağ, limon suyu, kahve ve çay gibi tüm lekeleri temizler.

Kendi kendine kuruyan bileşenler ve doğal sabun içeriği olan Silestone tezgah temizlik ürünü Q-Action, aynı zamanda PH korumasıyla ellerinize zarar vermez.

Silestone tezgahlarınızı su ve sabun kullanarak dairesel hareketlerle temizleyebilirsiniz. İçecek ve yiyecek lekelerini uzun süre tezgah yüzeyinde tutmamanız gerektiğini unutmayın…

Cila ve Parlatıcılar Kullanılır Mı?

Silestone tezgah bakımı için bilinçsiz uygulamalardan kaçınmak önemlidir. Tezgah yüzeylerinin parlaklığını ortaya çıkarma amacıyla kesinlikle cila ve parlatıcı kullanmanız önerilmez. Montajdan sonra, Silestone üzerindeki parlaklık ürünün kendi doğal parlaklığıdır.

Silestone tezgahlarınızı uzun süre parlak ve ışıltısını koruyarak kullanmak istiyorsanız 10'dan yüksek Ph derecesine sahip boya sökücü, kostik soda, veya benzer ürünleri kullanmayın. Aynı zamanda silestone tezgah temizliği yaparken çamaşır suyu veya çözücü ile temas etmesi halinde yüzeyi bol su ile yıkayın.

Çamaşır Suyu ve Çözücüler Tezgaha Zararlı Mı?

Silestone tezgah temizliği için kesinlikle çamaşır suyu ve çözücü kullanmayın. Ağartıcıların ve çözücü maddelerin etkisi 12 saat sonra bile tezgahınızı etkilemeye devam eder. Diklorometan gibi klor bazlı ürünler kullanmamaya, fırın temizliğinde kullanılan yağ çözücü maddelerle tezgahlarınızı temizlememeye özen gösterin. Yüzeyleri yeniden parlatmamaya ve Silestone tezgah bakımı için önerilmeyen ürünleri kullanmamaya dikkat edin.

Silestone Hangi Kimyasallara Dayanıklılık Gösterir?

Sert ve dirençli kuvars malzemeden üretilen Silestone; asit, yağlar, kahve, şarap, alkolsüz içecekler vb. sıvılara yüksek direnç gösterir. Ancak bu durum tezgahınızın üzerine her türlü sıvıyı dökebileceğiniz anlamına gelmez.

Hidroflorik asit, diklorometan, NaOH - kostik soda, boya sökücü gibi ürünlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Silestone tezgah bakımı için çamaşır suyu vb. aşındırıcıları 12 saatten fazla yüzeyde bırakmamalısınız. Aksi halde tezgahlarınızın parlaklığını kaybeder, görünümünü bozarsınız. 

Yüksek Isıya Karşı Önleminizi Alın!

Silestone tezgah bakımı kolay olsa da bilinçsiz uygulamalar ya da kötü kullanım nedeniyle istenilen konforda kullanılmayabilir. Silestone kısa bir süre boyunca yüksek sıcaklıklara dayanabilse de, direnci kalınlık, renk, konum vb. gibi faktörlere göre değişir. Bu nedenle, tezgâhın sıcak cisimlere temas ettirilmemesi ve tencere, tava, fritöz vb. aletlerden uzak tutulması gereklidir.

Ayrıca açık havada ve dış mekanlarda UV gören yerlerde Silestone tezgahlar koruyucu nesnelerle kapatılmalıdır. Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalan Silestone tezgahlar, renkleri ve tonlarını kaybedebilir.

Silestone tezgah temizliği ve bakım uygulamaları yaparken ne kadar dikkatli olunursa o kadar uzun yıllar kullanılabilir. Sayfamızdaki önerilere dikkat ederek Silestone tezgahlarınızı uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030