Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Akrilik Tezgah Bakımını Aksatmayın!

Akrilik Tezgahlarınızı Uzun Ömürlü Kullanmanızı Sağlayacak Temizlik Önerileri - Akrilik Tezgah Bakımı

Mutfak ve banyolarınızda kullandığınız Akrilik tezgahlar, temiz kalması gereken ev eşyalarındandır. Sağlığınız ve güvenliğiniz açısından bakımlarının düzenli yapılması ve olası sorunların engellenmesi için düzenli temizlik şarttır. Akrilik tezgahlar gözeneksiz yapıları sayesinde sıvı ve kimyasalların emilimini önleyerek hijyenik bir ortam yaratsa da yüzeyinin ilk günkü parlaklığında kalması için çekişti uygulamalara ihtiyaç duyacaktır.

Akrilik tezgahlar kolay temizlenme özellikleriyle kullanıcılarına masrafsız ve konforlu bir deneyim yaşatırken yüzeyinde çay, kahve, şarap, limon suyu, sirke vb. güçlü sıvılar barınmaz. Bu nedenle temizlik ve bakım masraflarınız ekonomiktir. Akrilik tezgah temizliği nasıl yapılır, nelere dikkat edilir, yakından bakalım…

Akrilik Tezgah Bakımı Nasıl Yapılır? Basit Ancak Etkili Çözümler!

Akrilik tezgah temizliği nasıl yapılır sorunuza gelecek olursak zahmetsiz ve kolay birkaç işlem yapmanızın yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Pamuklu nemli bir bez ya da hassas bir bulaşık süngeri kullanmanız yeterlidir. Temizlik maddesi olarak da duru su, sıvı deterjan ya da cam temizleyici sıvılardan yararlanabilirsiniz.

Kir ve kireç kalıntısı oluşumunu önlemek için su damlacıklarının kalıntı ve leke bırakmadığına emin olmalısınız. Gözeneksiz yapıları sayesinde su geçirmeyen Akrilik tezgahları sabunlu bir bez ya da sünger ile dairesel hareketlerle ovalamanız yeterlidir. Ayrıca temizlikten sonra kalmış olabilecek sabun artıklarını iyice durulayarak temizlemeyi unutmayın. Akrilik tezgah bakımı sırasında aşındırıcı olmayan/yumuşak sabun ve yumuşak bir bez kullanmaya özen gösterin.

Akrilik tezgah temizliği yaparken bu ürünleri Akrilik tezgah üzerine uygulamayın:

  • Aktif Hidroksit içeren Alkali ürünler (Lavabo açıcıları, kostik vb.)
  • Kuvvetli asit içeriği olan (Kireç çözücü ve sökücü, tuz ruhu vb.) kimyasal temizlik ürünleri
  • Metal ovma telleri, aşındırıcı yüzeyli süngerler
  • Trikloretan ve Metilen Klorid içeren ürünler (Ağır yaş çözücüler, leke ve boya çıkarıcılar)
  • Aşırı kuvvetli derişik kimyasallar
  • Parlatıcı, dolgu, cila, su itici vb. kimyasallar.

Akrilik tezgah bakımı çok kolaydır ve sizi herhangi bir zahmete sokmaz. Ancak akrilik tezgah temizliği yaparken leke ve kirlere anında müdahale etmeniz gerektiğini unutmayın. Aksi halde iz ve istenmeyen görüntülerle karşılaşabilirsiniz.

Akrilik Tezgah Temizliği Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Akrilik tezgah bakımı doğru yapıldığında uzun yıllar konforlu bir kullanım sağlamaktadır. Bu nedenle tezgahlarınızı kullanırken yüzey kirlerini uzun süre bekletip kalıcı lekelere dönüşmeden silmelisiniz. Aynı zamanda yanlış müdahalelerden kaçınarak çiziklere ve izlere neden olmamalısınız. Akrilik tezgah bakım işlemlerinde montaj ekiplerinizin önerilerini uygulamalısınız.

Evyelerde ya da ocaklarda temizlik yaparken tercih ettiğiniz ürünlerle tezgahlarınızı temizlememelisiniz. Akrilik tezgah bakımı sırasında çamaşır suyu gibi ağartıcı madde veya klor içeren temizlik malzemeleri tezgahlarınızdaki çelik ürünlerde leke bırakacağı için uzun süre temas ettirmemeye özen göstermelisiniz. Asitli ve tuzlu sıvıların uzun süre tezgahlarınızda kalmamasına dikkat etmelisiniz.

Akrilik tezgah temizliği önerilerimizden yararlanarak tezgahlarınızın uzun yıllar ilk günkü parlaklığı ve kullanışlılığında olmasını sağlayabilirsiniz. Doğru bakım yaparak paranızı boşa harcamayın, ailenizin sağlığını koruyun.

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030