Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Corian Tezgah Nedir?

Mutfak ve Banyo Tezgahında Kalite ve Teknoloji!

Corian, doğal mineraller (Alimunyum Hidroksit) ve akriliğin (metil metacrylate) özel kimyasallar ile birleştirilmesinden oluşturulmuştur. 1967’de ilk olarak kullanılan Corian, ± 1/3 oranında akrilik reçinesi (PoliMetil MetAkrilat veya PMMA olarak da bilinir) ve ±2/3 oranında doğal minerallerden oluşan masif, gözeneksiz, homojen bir yüzey malzemesidir. Aluminyum TriHidrat olarak adlandırılan Corian, boksitten elde edilen bir maddedir. Corian tezgah da bu malzemeden üretilen tezgahlardır.

Corian tezgahlar 76 x 3680 cm boyutlarında plaka şeklinde üretilir ve bu şekilde satışa sunulur. Aynı zamanda özel tasarım taleplerine göre rahatlıkla şekillendirilebilir. Tezgah yapımında akrilikle birlikte en çok tercih edilen malzemelerden olan Corian, dayanıklı ve hijyenik yapısıyla mutfak tezgahları, banyo tezgahları ve diğer tezgah ihtiyacı olan mekanlarda kullanırlar.

Corian Tezgahlar Masifin Eşsiz Dokusunu Mekanınıza Getiriyor!

Corian nedir sorunuza yanıt verdik. Biraz da Corian tezgahların öne çıkan özelliklerinden bahsedelim. Avrupa standartlarında malzeme kalitesi ve tasarım teknolojisiyle Corian tezgahlar hem çevre hem de kullanım şartlarına karşı maksimum direnç sağlar. Mutfak ve banyolarınız hem şık hem de kullanışlı hale gelir.

NSF/ANSI 51 Sertifikalı olan Corian tezgahlar, küf ve bakteri oluşumunu engelleyerek güvenle kullanılabilir. Gözeneksiz yapısı sayesinde lekeler yüzeyine işlemez, iz yapmaz, deformasyona uğramaz. Basit yüzey temizleyiciler ile yıllarca aynı görünümde kalmaya ve rahatça kullanılmaya imkan tanır. Tek parça görünüm istenen lavabolar ve set üstü kaplamaları için Corian tezgah modelleri, düz çizgileri ve blok şeklindeki sertlikleri sayesinde ideal çözümler sunar. Corian mutfak tezgahı ve Corian banyo tezgahı ile hem ekonomik hem de sağlıklı bir tezgah çözümü elde edebilirisiniz.

Corian Tezgah Kullanım Alanları

Corian tezgahlar gün boyu sıkça ıslanan yüzeyler için idealdir. Mutfak, banyo tezgahları, lavabolar, hastaneler, laboratuvarlar, oteller, kafeler, restoranlar ve hastaneler gibi alanlarda en kullanışlı olan yüzey malzemelerinden biridir. Dekoratif özellikleriyle de farklı mekanlarda farklı amaçlar için kullanılabilir. Corian tezgah modelleri genel olarak:

 • Mutfak
 • Banyo
 • Ofis
 • Hastane
 • Okul
 • Otel
 • Cafe
 • Restoran
 • Güzellik Merkezleri
 • Yemekhaneler
 • Mağaza
 • Deniz Taşıtları
 • AVM’lerde kullanılır.

Gıda servisi yapılan yemekhanelerde, açık büfelerde, bankalarda resepsiyon ve danışma masaları olarak, mutfak adalarında, fuar ve organizasyonlarda da Corian tezgahlar kullanılabiliyor. Renk ve tasarım seçenekleri geniş olduğu için her proje ve dekoratif amaca yanıt veriyor.

Corian Tezgahlar İçin Satış ve Montaj Hizmeti Veriyoruz!

Corian tezgah modelleri için tasarım ve satış hizmetleri vererek en iyi ürünleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her iline satış ve montaj uygulamalarımızı ulaştırıyoruz. Corian tezgâhlarınızdan maksimum verim almanız için istediğiniz boyutlarda ve özelliklerde, yaratıcı renklere ve işçiliğe sahip ürünler hazırlıyoruz.

Malzeme kalitesi ve esnekliğinden yararlanarak corian mutfak tezgahı ve corian banyo tezgahı gibi ihtiyaçlarınızı teknolojik üretim parkurumuzda hazırlıyor ve mekanlarınıza uyguluyoruz.

Corian kullanım alanları hakkında bilgi almak, corian tezgah kalitesiyle tanışmak için satış ekiplerimize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030