Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çimstone Mu Corian Mı?

Hangisi Daha Kaliteli? Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin…

Tezgah satın almak kolay gibi gözükse de aslında uzun yıllar kullanılması hedeflenen bir ürün olduğu için oldukça dikkatli seçim yapmak gerekir. Tasarımından özelliklerine kadar fiyat odağı dışında kalite ve konforu göz önünde bulundurmak önemlidir. Örneğin; kuvars taştan üretilen Çimstone tezgahlar ile Dupont markasının ürünü Corian tezgahlar ülkemizde tercih edilen yüzeylerdendir. Her iki markanın da kendine özgü avantajları ve farkları vardır. Peki ama bu iki markadan hangisini seçmek uzun vadede yüzünüzü güldürür? Çimstone mu Corian mı?

Sektördeki en iyi tezgahlardan olan Çimstone ve Corian arasında kararsız kaldıysanız, hangisi daha iyi merak ediyorsanız, tezgah alırken dikkat edilecekleri öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Çimstone ve Corian Arasındaki Farklar

Çimstone Corian farkı nedir diye merak edenler için her iki tezgahın da kendine göre üstün özellikleri olduğunu söylemek gerek. İlk olarak kullanıcıların mutfak ve banyo kullanım ve temizlik alışkanlıklarını öğrenip, bu alışkanlıklara göre yönlendirilmesi gerekir. Kişi yemeklerden sonra düzenli tezgah temizliyor mu yoksa günlük ya da haftalık temizlik yapan biri mi, bu gibi soruların cevabı doğru tezgahı bulmakta etkilidir.

  • Örneğin; Çimstone yüzeyler üzerinde kimyasal ve sıvı barındırmamak gerekir. Corian tezgahlar ise sıvı emme ve leke tutma açısından Çimstone’a göre daha başarılıdır. Bu nedenle temizlik konusunda çok hassas olmayanlar için önerilebilir.
  • Ayrıca 3 metreden uzun Çimstone tezgahlarda ek yerleri Corian’a göre daha belirgin olabilir. Dolayısıyla 3 metreden uzun tezgah yapımında Corian tercih edilebilir.
  • Çimstone Corian arasındaki fark olarak bir diğer unsur da taş tezgah olan Çimstone’da süpürgelik veya arka panel olarak adlandırılan bölüm 90 derece dik olarak tezgahın üstüne gelirken; Corian tezgahlarda bu bölüm yekpare olarak tezgaha yuvarlak eksiz olarak uygulanabilmektedir. Bu da dekorasyonda ortaya daha iyi bir görüntü çıkaracaktır.
  • %94 oranında taş olan Çimstone tezgahlar üzerinde bıçakla kesim yapmak ya da sıcak tencere ve tepsi gibi ürünler bırakmak, sert şok ve darbeler maliyetli onarım ve bakıma neden olabilir. Corian tezgahlar ise yenilenebilir yapısıyla daha az masraf çıkarır.
  • Doğadaki en sert mineral taşlardan biri olan kuvars kullanılarak üretilen Çimston tezgah özellikleri içinde kullanıcılarını en memnun eden dayanıklı yapısıdır. Bu özelliğiyle Corian tezgahlardan daha iyidir.
  • Son olarak Çimstone mu Corian mı diyenlere Corian da 100’e yakın renk seçeneği olduğunu belirtmekte fayda var. Çimstone de özgün doku ve tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Hemen hemen benzer özellikleri bulunan Çimstone ve Corian tezgahlar arasında seçim yaparken beğenilerinizi ve stilinizi ön plana almanız daha doğru olacaktır. Baktıkça beğeneceğiniz tezgah yüzeyleri sizin için en iyi seçimdir.

Stilinizi Mutfağınıza En İyi Yansıtan Markayı Tercih Edin!

Çimstone Corian farkları ile tercihini kolaylaştırmak isteyen okuyucularımıza her iki markanın özellikleri, farklı renkleri ve benzerliklerinden bahsetmeye çalıştık. Bu nedenle kullanım alışkanlıklarınıza göre tercih yapmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Tezgah dünyası olarak sizlere kuvars taştan üretilen Çimstone tezgahlar ile Corian tezgah modellerini sunuyoruz. Satış, tasarım ve montaj uygulamalarımızla mekanınızın kendine özgü detaylara sahip olmasını sağlıyoruz. Siz de iki marka arasında karar verme aşamasındaysanız satış danışmanlarımızı arayarak bilgi alabilir, modellerimizi yakından görebilirsiniz.

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030