Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Belenco Tezgah Bakımı İle Işıltılı Yüzeyler!

İlk Günkü Parlaklık ve Hijyen!

Belenco tezgahlar, sahip oldukları aşınma, çizilme ve kimyasal dayanımıyla sağlam ve estetik bir yüzeydir. Gözeneksiz yapıları sayesinde sıvı emmeyen ve leke tutmayan Belenco tezgah modelleri, mikroorganizmaların üremesine de izin vermez. Yiyecek hazırlamak için gerekli uygunluk sertifikası olan NSF51’e sahip Belenco tezgahlar aynı zamanda kendinden hijyenik bir yüzeydir. Belenco tezgah bakımı da bu nedenle oldukça kolaydır.

Kuvarsın dayanıklılığı ile çay, kahve, sirke, limon ve renkli baharatlar da tezgah yüzeyinde leke ve iz bırakmaz. Kolay temizlenir, kullanım rahatlığı ile hayata konfor katar. Belenco tezgah temizliği nasıl yapılır, Belenco tezgah bakım ve hijyen uygulamaları nelerdir merak ediyorsanız yazımızda bulabilirsiniz.

Basit Bir Günlük Temizlik İle İlk Günkü Gibi Işıldayan Tezgahlar!

Belenco tezgah bakım ve temizliğinin kolay olduğunu söyledik. Peki bu temizliği ve bakımı nasıl yapacaksınız? Belenco tezgah temizliği için nemli, pamuklu bir bez ve az miktarda yumuşak nötr bir sıvı deterjan yeterlidir. Yemek artıklarını ve sıvıları kurumadan temizlediğinizde kalıcı bir izle karşılaşmazsınız.

Belenco tezgah temizliği yaparken deterjan kullandıktan sonra yüzeyi yeterli miktarda su ile iyice durulamanız ve sonrasında kurulamanız gerektiğini de unutmayın. Ağır kurumuş lekeler içinse sulandırılmış çamaşır suyu ve jel deterjanlar kullanabilirsiniz.

Belenco tezgah bakımı yaparken içerisinde aşındırıcı tanecikler bulunan toz ve krem deterjanları kesinlikle kullanmayın. Aynı şekilde sert temizlik araçlarını da tercih etmeyin. Tezgahınızın üzerine ağartıcı, boya sökücü, boya ve vernik incelticiler sürmeyin. Belenco tezgah temizliği yaparken bu ürünleri tezgâh üzerine uygulamayın:

  • Aktif Hidroksit içeren Alkali ürünler (lavabo açıcıları, kireç çözücüleri vb.)
  • Trikloretan veya Metilen Klorid içeren ürünler (Ağır yağ çözücüler, leke ve boya çıkarıcılar, vb)

Kurumuş yiyecek ve içecek artıkları, saç boyası, oje, yapıştırıcı, boya kalıntıları gibi zor kirlerin çıkarılmasında plastik bir spatula kullanın. Belenco tezgah temizliği yaparken önce lekeyi nazikçe kazıyın ve ardından yumuşak bir bez ve sıvı deterjan ile yüzeyi temizleyin. Pas lekeleri ve ağır yağ lekeleri gibi çıkarılması güç lekelerin oluşmaması için düzenli temizlik yapmaya özen gösterin.

Tezgahınızı Kurutmayı Unutmayın!

Belenco tezgah bakımı yaparken kireçli musluk suyu kullanmamaya özen gösterin. Kuvars yüzeyinizin üzerinde taşlaşan kireç kalıntılarını çıkarmak için kireç sökücü kullanmayın. Kireç sökücüler yüksek oranda konsantre, asidik bir kimyasaldır ve kuvars tezgahınızdan kireci sökerken, tezgahınıza zarar verir.

Belenco tezgah temizliği yaptıktan sonra yüzeyi mutlaka bol su ile durulayarak temizleyiciden arındırın ve kurulayın.

Tezgahınızı Korumak Elinizde!

Belenco tezgah temizliği ve bakımı her ne kadar kolay olsa da yüzeylerinizi uzun süre kullanmak istiyorsanız kullanım sırasında özenli davranmalısınız. Sivri ve kesici aletleri doğrudan Belenco üzerinde kullanmayın, kesme tahtası kullanmaya özen gösterin.

Belenco tezgahlar yüksek ısı direncine sahip olmasına rağmen, yüksek sıcaklık değişikliklerinden çatlama, renkte açılma, yüzey bozukluğu gibi sorunlar olabilir. Bu nedenle ocaktan direkt sıcak olarak aldığınız mutfak ekipmanlarını Belenco tezgah üzerine koymamalısınız. Tezgahınızın ilk günkü güzelliğini korumasını istiyorsanız dikkatli olmalısınız.

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030