Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Belenco Tezgah Montajı Nasıl Yapılır?

Ürünlerinizin Montajını Yetkili Satış ve Montaj Firmalarına Yaptırın!

Satın aldığınız Belenco tezgahları sağlıklı ve verimli kullanabilmeniz için montajını yetkili satış merkezinize ya da montaj firmalarına yaptırmalısınız. Güvenilir olmayan montaj uygulamaları tezgahlarınızın zarar görmesine neden olur ve verimli bir şekilde kullanılmasına engel olur.

Belenco tezgah montajı nasıl yapılır, montaj sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir gibi sorularınızın yanıtı sayfamızda. Belenco’nun montaj uygulamalarına dair teknik kitapçığında yer alan bilgileri sizlerle paylaşıyoruz…

Belenco Tezgahlarda Güvenilir Montaj İçin Yapılacaklar

Belenco tezgah montajı nasıl yapılır diyenler için ilk olarak tezgah için gereken malzemelerinin nakliyle işe başlandığını söyleyelim. Parçalar demir sehpa veya ahşap ayaklı kasa sistemi ile uygulama alanına sevk edilir. Sevk esnasında kaymaması için parçalar sabitlenir. Ek yerleri ve köşelerin esnemesini engellemek için tüm evye ve ocak delikleri de bağlanır. Ardından mekanda uygulama işlemine geçilir.

Belenco tezgah montajı için mutfak tezgahı montajı ya da banyo tezgâhı montajı sürecinde ilk olarak parçaların sıralaması yapılır ve yerlerine uygunlukları kontrol edilir. Ardından ek yerlerinin montaj sırası belirlenir. Uygulama alanında herhangi bir tadilat, kesim ya da parlatma işlemi yapılmaz. Tezgah montajı yapılırken:

 • Belenco tezgah montajı sırasında tezgah sağlam bir iskelet döşemesinin ya da kenar çerçevesinin üzerine yerleştirilir.
 • Tezgahın genleşmesine imkan sağlamak için tüm duvar kenarlarında en az 5 mm’lik pay bırakılır.
 • Tezgah boyunca, her bir metrede bir, destek çıtası kullanılır.
 • Tüm ek yerlerinin destek çıtaları ile takviye edildiğinden emin olunur.
 • Bulaşık makinesi üzerine denk gelen bölümü ek yeri olsun ya da olmasın destek çıtaları ile takviye edilir.
 • Uygulama alanında son dakika değişiklikleri yapılmaz. Bu tür değişiklikler tezgahta hasara sebep olabilir.
 • Birleştirilen parçaların aynı seviyede olduğundan emin olunur.
 • Belenco tezgah montajı yapılırken tezgahı dolaplara sabitlemek için silikon kullanılır.
 • Tezgahı mesnet ve dolaplara sabitlerken en az 30 cm aralıkla silikon tıpalar kullanılır.
 • Ahşap, kuvars yüzeylerden farklı genleşme ve büzülme özellikleri taşıdığı için evye/ocak yerleri, köşeler ve ek yerleri dışında çok fazla silikon kullanılmaz.
 • Silikon sürülen dolap tabanına temas eden noktalardan bastırılır. Silikon yayılana kadar tezgahı sabitlemek için mengeneye alınır veya bağlanır.
 • Belenco’ya hiçbir şekilde mekanik sabitleyiciler (ankraj, vida, çivi vb.) takılmaz.
 • Belenco tezgah montajı sırasında yüzeye taşan silikon veya polyester artıkları aseton ile temizlenir ve hızla yüzeyi su ile durulanır.
 • Alttan evye uygulamalarında kenar parça kopmaları önlenmek için kesim etrafını 3-4 mm paylanır.
 • Tüm evye/lavabo ve ocakları tezgahtan bağımsız olarak uygun şekilde desteklenir.

Belenco Tezgah Montajı Sonrası Dikkat Edilecekler

Belenco tezgah montajı nasıl yapılır sorunuza yanıt verdikten sonra bilmeniz gereken bir diğer konu olan montaj sonrası dikkat edileceklerden de bahsedelim. Tezgahınızın montajını yapan ekibin işini gerçekten iyi yapıp yapmadığını anlamanızı sağlayan bu püf noktaları ile verdiğiniz paranın hakkını alabilirsiniz.

Belenco tezgah montajı sonrasında hiçbir artık maddenin yüzeyde kalıp kurumasına izin verilmemelidir. Uygulama sırasında tezgaha bulaşan yapıştırıcı ve silikon artıkları vakit kaybetmeden temizlenmelidir. Aseton ile silinen yüzeyler mutlaka bol su ile durulanmalıdır. Ayrıca montaj sonrasında uygulama alanında başka inşaat işleri devam edecek ise mutlaka Belenco yüzeyi koruyucu bir malzeme ile örtülmelidir.

Belenco tezgah montajı tüm bu süreçler sonrasında “Belenco Kullanım ve Bakım Kılavuzu” bırakılarak ve 15 Yıl Garanti formu doldurularak tamamlanır. Sizlere ise Belenco tezgâhlarınızın konforunu yaşamak kalır. İyi bir hizmet almak ve tezgahlarınızın en iyi şekilde montajını tamamlamak istiyorsanız yetkili satış ve servis merkezlerinden şaşmayın.

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030