Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Küçük Mutfaklar İçin Tezgah Önerileri

Mutfağınızı Hem Daha Büyük Hem De Kullanışlı Hale Getirin!

Son yıllarda evler oldukça küçüldü. Bir binaya daha çok ev sığdırmak isteyen müteahhitler odalardan ve mutfaklardan tasarruf etmeye başladı. Evler küçüldükçe doğal olarak bizler de yaşam alanlarımızı daha geniş göstermenin yollarını arar olduk.

Mutfakta vakit geçirmeyi sevenleri için en zor durumlardan biri küçük mutfakların nasıl daha kullanışlı hale getirileceği. Hem zevklerini yansıtmak hem de eşyalarını mutfaklarına sığdırmak isteyenler için birkaç çözüm yolu sunacağız. Bakalım listemizde neler var…

Açık Renk Tercih Edin

Küçük mutfaklar için tezgah önerileri listemizde ilk olarak elbette açık renk kullanımı var. Eğer mekanınız küçükse, pencereniz yoksa ya da pencereler darsa canlı renkleri kesinlikle tercih etmeyin. Hem mutfak tezgahları hem de duvarlarınızda beyaz ya da krem ağırlıklı renkler kullanın.

Sade Çizgiler Kullanın

İyi organize edilmiş bir mutfağa sahip olarak dar alanları daha geniş gösterebilirsiniz. Küçük mutfaklar için tezgah satın alırken sade detayları olan, aşırı işçilik barındırmayan, küçük aksesuarlar içeren modelleri tercih edin. Böylece mutfakta göz yorucu unsurları minimuma indirmiş olursunuz.

Yansıtıcı Malzemelerden Yararlanın

Mutfak tezgah önerileri arasında yansıtıcı maddelerden üretilen parlak yüzeyler de var. Aydınlatmayı daha da güçlendiren yansıtıcı tezgah yüzeyleri sayesinde mutfağınıza derinlik katarak alanı daha büyük gösterebilirsiniz.

Hem Ada Tezgâh, Hem Yemek Masası Olarak Kullanın

Küçük mutfaklar için tezgah önerileri arasında yemek masası olarak da kullanılabilen ada tezgahları var. Ocak ya da lavabolarınızın da eklenebileceği ada tezgahları sayesinde alandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca ada tezgahların altında yer alan dolaplara da mutfak gereçlerinizi yerleştirebilirsiniz. Küçük mutfak tezgahı tavsiye edilenlerden biri de budur.

Kompakt Dolaplar İsteyin

Mutfağınız küçükse tabak, tencere ve diğer mutfak gereçlerinizi koyacak dolapların sayısı da az olacaktır. Bu nedenle kompakt bir dolap ve beyaz eşya setiyle alandan tasarruf edebilirsiniz. Kompakt dolaplarınızı dilediğiniz gibi mekana yerleştirebilirsiniz.

Dikey Aydınlatma Yaptırın

Küçük mutfaklar için tezgah önerisi yaparken aynı zamanda mekanınızı daha geniş göstermenizi sağlayacak tavsiyelerimiz de var. Yansıtıcı malzemeler ya da dikey aydınlatmalar, mutfağınızın büyüklüğünü 2 katına çıkarır. Bu nedenle ışığı yansıtma etkisi olan bir tasarımla dikey aydınlatma ürünlerini kullanın.

Aydınlık Renkler ve Ayarlanabilir Tezgahlarla Mutfağınız Artık Daha Geniş!

Dar ve küçük mutfaklarınızı daha büyük hale getirecek bir diğer adım da yemek yaptığınız alanı doğru tasarlamaktır. Bu nedenle tezgahlarınızı boyutu ve yüksekliği ayarlanabilir olacak şekilde satın almalısınız. Gizli çekmecelere yerleştirilen ek tezgah alanlarından da yararlanabilirsiniz. Böylece yemek hazırlarken daha rahat hissedersiniz.

Ayrıca koyu renk mutfakların alanınızı daha küçük gösterdiğini unutmayın. Karışık koyu renkler yerine tek renk ve açık tonları tercih ederek ferahlık hissi oluşturabilirsiniz. Parlak tezgahlar, yansıtıcı dolaplar, beyaz duvarlar ve gizli çekmecelerle mekanınızı verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Küçük mutfak tezgahı tavsiyelerimizi ve modellerimizi görmek isterseniz sizi showroomumuza bekleriz. Mekanınızı en iyi değerlendireceğiniz tasarımlarla yanınızdayız…

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030