Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Mutfaklar İçin İlgi Çekici Ada Tezgahları

En Çok Tercih Edilen Ada Tezgahı Modelleri

Son yıllarda mutfaklarda ada tezgahı trendi var. Avrupa ve Amerika mutfaklarında gördüğümüz ada tezgahları, ülkemizde de popüler olmaya başladı. Özellikle mutfağı geniş olan ve mutfakta vakit geçirmeyi sevenlerin tercih ettikleri ada tezgahları, mekanı daha kullanışlı ve ferah hale getiriyor. Yemek yapmanın bir kültür olduğu ülkemizde ise ada tezgahları yemek hazırlamayı daha kolay hale getirmesi nedeniyle ilgi görüyor.

Franke’den Dominox’a kadar Türkiye’de hizmet veren farklı tezgah markalarının özel mutfak adası serileri oluyor. Kaliteli malzemelerden üretilerek mutfaklardaki yerini alan ada tezgahları için öneriler arıyorsanız sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Açık Mutfaklar İçin Ada Tezgahı Tasarımları

Son yıllarda ada tezgahı tasarımı yapılırken mutfağın açık ya da kapalı olması büyük bir önem taşıyor. Bunun nedeni açık mutfaklar diğer odalarla bağlantılı olduğu için mutfak adalarının daha şık durmasına olanak tanıması oluyor. Salon ile bir kullanılan açık mutfaklarda ada tezgahı olarak mekanın büyüklüğüne göre daha büyük tezgahlar kullanılabiliyor.

Geniş ve Dolaplı Ada Tezgahları

En çok tercih edilen ada tezgah modelleri arasında geniş ve dolaplı olanlar dikkat çekiyor. Tabureler ve köşe takımlarıyla birlikte kullanılan ada tezgahları mutfak planına göre boyutlandırılıyor. Dolap içeren bölmeleri sayesinde hem kullanışlı bir mutfak yaratmayı sağlıyor hem de genel şıklığı bozmuyor. Tavandan sallanan avizeler ve ada üzeri dekorlarla mekanın havası kolayca değiştirilebiliyor.

Beyaz ve Siyahın Asaleti                     

Ada tezgahı olarak en çok tercih edilen renkler siyah ve beyazdır. Mutfak ada tezgahı tasarımlarında masif ve ahşap desenlerle birlikte kullanılan bu renkler, mekanın tasarımını dikkat çekici bir şıklığa kavuşturabilir. Ada tezgahı siyah olarak seçilirken mutfağın diğer bölümleri siyahı yumuşatacak tonlarda olabilir.

Modern Block Tezgah

Modern block tezgah denilen modeller de son zamanlarda ilgi gören ada tezgahı detaylarından biri. Dilerseniz siz de ada tezgah modelleri arasından tercihinizi ahşaptan yana kullanarak bu formda tezgahlar hazırlatabilirsiniz. Aynı zamanda bar masası olarak da kullanabileceğiniz block tezgahlar ile misafirlerinizi rahatlıkla ağırlarsınız.

Merkezi Lavabo Kullanımı

Ada tezgah modelleri arasında merkezi lavabo içerenler de çok moda. Hem yiyeceklerini temizlemeyi hem de yemek yapmayı aynı tezgah üzerinde isteyenler için ada üzerine lavabo da ekleniyor. Böylece mutfak tezgahlarının diğer bölümleri daha farklı amaçlar için kullanılabiliyor, kişiye yemek hazırlayacağı özel bir alan yaratılmışı oluyor.

Ada Tezgah Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Mutfak ada tezgahı modelleri seçilirken kataloglardan model ve renk belirleyerek mekanınıza özel hazırlanmasını isteyebilirsiniz. Ada tezgahı modelleri mekanınızın büyüklüğüne göre ölçeklendirilmelidir. Örneğin; bar masası gibi kullanılacak olan ada mutfak tasarımları için en az 70 cm derinlik gerekir. Alt dolaplar ve bar sandalyeleri için yererdi alan açılmalıdır. Bunun dışında ada tezgahı için 100-106 cm yükseklik yeterli olacaktır. Eğer adada oturma birimi de olacaksa sandalyelerin arkasından geçilebilecek kadar bir mesafe de bırakmak gerekir.

Ada tezgah modelleri mutfak ölçülerine göre belirlenirken mutfak gereçlerinin koyulabileceği çekmecelerle birlikte tasarlanmalıdır. Pişirme ünitesi ve evye içeren ada tezgahları da tasarlanabilir, dolayısıyla boyutlarda değişiklik görülecektir. Mutfak adası tezgahı satış ve keşif ekiplerinin mekanda yapacağı incelemeden sonra mutfak büyüklüğüne göre en uygun ada boyutları çıkarılacaktır.

Ada Tezgahı Fiyatları – Modele Göre Tezgah Ücretleri

Ada tezgahı fiyatları; tercih edilen mutfak adalarının boyutlarına, ölçülerine, seçilen modelin renk ve işçilik özelliklerine, ekstra müşteri taleplerine ve proje kapsamına göre belirlenmektedir. Bu nedenle markalardan standart fiyatlar almak mümkün değildir. Sadece yüzey malzemesinin metre fiyatını öğrenebilirsiniz.

Mutfak adaları için Tezgah Dünyası olarak sizlere hizmet vermekten büyük keyif alacağız. Dilerseniz satış ekiplerimizle iletişim kurarak mekanınıza en uygun mutfak adasını seçebilir, ada tezgahı fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirisiniz. Mutfaklarınıza şıklık katmaya ne dersiniz?

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030