Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Franke Tezgah Bakım ve Temizliği

Tezgahlarınızı Uzun Ömürlü Kullanmak İstiyorsanız Her Zaman Temiz Tutun!

Franke tezgahlar gözeneksiz yapıları sayesinde sıvı ve kimyasalların emilimini önler, yüzey yapısının bozulmasını engeller. Franke Solid Surface malzeme kalitesi yanma, çizilme ve darbelere karşı da dirençli olan tezgahlar, uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Çay, kahve, şarap, limon suyu, sirke vb. güçlü sıvılara karşı yapısını koruyan Franke tezgahlar ayrıca kolay temizlenme özellikleriyle de kullanıcılarına masrafsız ve konforlu bir deneyim yaşatır. Bakımı kolay olacak şekilde tasarlanan Franke tezgahlar, mutfağınızı her kullandığınızda kendinizi rahat ve güvende hissetmenizi sağlar.

Franke Tezgah Bakımı Nasıl Yapılır? İnatçı Lekelere Etkili Çözümler!

Franke tezgah bakımı nasıl yapılır sorunuza gelecek olursak zahmetsiz ve kolay birkaç işlem yapmanızın yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Franke tezgah temizliği yaparken mutfak tezgahınızın yüzeyini nemli bir bez ve sabunlu su ile basit bir şekilde silebilirsiniz. Leke ve iz oluşumunu engellemek istiyorsanız hızlı müdahale etmenizin önemli olduğunu da bilmelisiniz.

Kir ve kireç kalıntısı oluşumunu önlemek için aşağıdaki önerilerimize kulak verebilirsiniz.

  • Renkli mineraller içeren yüzeyleri temizlemek hassas bir işlem olduğu için Franke tezgah temizliği yaparken su damlacıklarının kalıntı ve leke bırakmadığına emin olmalısınız.
  • Gözeneksiz yapıları sayesinde su geçirmeyen Franke tezgahları sabunlu bir bez ya da sünger ile dairesel hareketlerle ovalamak, genelde işinizi görecektir.
  • Temizlikten sonra kalmış olabilecek sabun artıklarını iyice durulayarak temizlemeyi unutmayınız.
  • Franke tezgah bakımı sırasında aşındırıcı olmayan/yumuşak sabun ve yumuşak bir bez kullanmaya özen gösterin.
  • Amonyak bazlı ürünler veya sirke, ağartıcı, sert anti-bakteriyel bileşenler ya da aşındırıcı maddeler içeren ürünler Franke tezgahlara zarar verecektir.
  • Yağ kalıntısı olan yüzeylerde ise tezgah yapısını ve parlaklığını etkileyebilecek aşındırıcı ve güçlü deterjanların kullanılmamasına dikkat edilmelidir.
  • Kalıcı lekelerden ve kokudan kurtulmak için Franke tezgah temizliği ve bakımında özel olarak kullanılan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Franke tezgah bakımı gayet kolaydır ve sizi herhangi bir zahmete sokmaz. Ancak franke tezgah temizliği yaparken leke ve kirlere anında müdahale etmeniz gerektiğini unutmayın. Aksi halde iz ve istenmeyen görüntülerle karşılaşabilirsiniz.

Franke Tezgah Temizliği Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Franke tezgah temizliği kolay bir işlem olsa da yanlış müdahaleler sonucu istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Tezgahlarınızın görünümünü bozabilir, çizikler ve izlerle sizi karşı karşıya bırakabilir. Bu nedenle franke tezgah bakım işlemlerinde dikkatli olmanız gerekir.

Tezgah temizliği yaparken bulaşık telleri ya da metalik malzemelerden üretilen temizlik ekipmanları kullanmamalısınız. Evyelerde ya da ocaklarda temizlik yaparken tercih ettiğiniz ürünlerle tezgahlarınızı temizlememelisiniz. Aynı zamanda asla çelik yün tel bezleri kullanmamalısınız.

Franke tezgah bakımı sırasında çamaşır suyu gibi ağartıcı madde veya klor içeren temizlik malzemeleri tezgahlarınızdaki çelik ürünlerde leke bırakacağı için uzun süre temas ettirmemeye özen göstermelisiniz. Çimento, lehim pastası, fotoğraf tab suları, gümüş parlatıcıları, limon ve sirke gibi yemek asitleri, tuz ve şeker gibi maddelerin tezgahlarınızda uzun süre kalmamasına dikkat etmelisiniz. Turunçgil suyu, hardal, turşu ve mayonez gibi gıdaların ürününüzün yüzeyinde uzun süre kalması da istenmeyen görüntülere neden olabilir. Son olarak demir alaşımlı makas, şişe açacağı vb. gibi paslanacak aletleri tezgah üzerinde bırakmayınız.

Franke tezgah temizliği önerilerimizden yararlanarak tezgahlarınızın uzun yıllar ilk günkü parlaklığı ve kullanışlılığında olmasını sağlayabilirsiniz. Doğru bakımın tezgahlar için hayat kurtarıcı olduğunu unutmayın…

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030