Mekanlarınıza özel hızlı ve kaliteli üretim çözümleriyle Türkiye'nin en iyi tezgah markası.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Franke Tezgah Montajı Nasıl Yapılır?

Ürünlerinizi Yıllarca Güvenle Kullanmak İçin Doğru Montaj Uygulamaları Yaptırın!

Hayallerinizden ilham alarak üretilen Franke tezgahlar, mekanınızda belirlenen noktaya montaj ekipleri tarafından yerleştirilir. Tezgahların kurulum aşamasında dikkat edilmesi gereken belli başlı adımlar bulunur. Yıllarca aynı görünümde ve performansta kullanılması istenen mutfak ve banyo tezgahlarının montajının alanında uzman kişilere yaptırılması önemlidir.

Franke tezgah montajı nasıl yapılır, montaj sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir gibi aklınıza takılan soruların cevabı için sayfamızı okumaya devam edin. Tezgahlarınıza zarar vermeyecek uygulamaların nasıl olması gerektiğini öğrenin…

Alanında Uzman Ekipler ve Özenli Uygulamalar

Franke tezgah montajı yapılırken keşif aşamasında alınan ölçülere sadık kalınarak mekanda uygulama gerçekleştirilir. Yıllardır sektörde hizmet veren montaj ekiplerinden destek alınması çok önemli bir husustur ve müşterilerin bu konuda mutlaka dikkatli olmaları gerekir.

Tezgah montaj işlemleri akışı sırasıyla şöyledir:

  • Eski tezgahın sökülmesi

Franke tezgah montajı nasıl yapılır sorunuza adım adım cevap verecek olursak ilk olarak eski tezgahın sökülmesi işlemi gerçekleştirilir. Bu sırada mutfak dolaplarına, duvarlardaki fayanslara ve duvar boyalarına zarar verilmemesine özen gösterilmelidir.

  • Ölçümler ve yeni kesimler

Tezgah üretimlerinde her zaman montajın kolayca yapılması ve montaj sırasında ortaya çıkabilecek sorunlar için fazladan pay bırakılır. En ve boydan 5'er cm'lik tolerans alanı haricinde kenar kopması, köşe kırığı, kenarlarda bozukluk veya matlık olmamalıdır.

Franke tezgah montajı yapılırken levhanın üste gelen yüzeylerinde kırık veya çatlak olmamalıdır. Levhanın uygulamada görünmeyen yüzeylerinde kenarlarda çatlak, kırık ve bozuk kısımlar en fazla 10 cm olabilir. Tezgahlarda karşılaşılan delik ve boşluklar, renk, desen ve doku uyumsuzlukları, biçimsiz renk dağılımları, büyük topaklanmalar gibi sorunlarda montaj durdurulmalıdır. Müşteri memnuniyeti açısından yeni ürün temini sağlanmalıdır.

Sorunsuz tezgahlar için de montaj yapılacak alana uygun son kesimler ve ölçeklendirmeler yapılarak işleme geçilir.

  • Kenar işleme

Mutfak tezgahı montajı ya da banyo tezgahı montajı yapılırken tezgaha ve mekan dekorasyonuna uygun kenarlıklar yüzeye uygulanır. Sağlamlığı ve görüntüsü kontrol edilerek kenar işleme uygulaması tamamlanır.

  • Evye, ocak, lavabo montajı

Franke tezgah montajı yapılırken evye, ocak ve lavabo gibi ürünlerin de montajı gerçekleştirilir. Evye kenarlarının tezgah ile aynı seviyede olmasına dikkat edilir. Tezgaha sıfır montaj için mutfak tezgahına ölçüye uygun bir çentik açılması gerekir. Evye, bu açılan çentik kısmını kapatacak şekilde monte edilir. Ocak ve lavabo bölümlerinin de kurulumu sonrasında yüzey kontrolleri yapılır.

  • Sızdırmazlık ve son kontroller

Tezgah montajı yapılırken son olarak yüzeyin sızdırmazlık kontrolleri yapılır. Kenarlıklar ve evye bölümünden herhangi bir sıvının sızmaması sağlanır, sorunlu olan bölümlerde onarım işlemleri yapılır.

Franke tezgah montajı uzmanlarca yapılması gereken önemli bir işlemdir. Yetkisiz ve beceriksiz ellerde ürünleriniz zarar görebilir ve kullanılmayacak duruma gelebilir. Bu nedenle yetkili servis ya da satış merkezlerinden hizmet almanız gerekir.

Doğru Montaj Yüksek Performanslı Kullanım Sağlar!

Mutfak tezgahı montajı ya da banyo tezgahı montajı için ürünü satın aldığınız yetkili merkezlerden hizmet almanız doğru olacaktır. Doğru montaj sayesinde tezgahlarınızı uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda işini bilen kişiler tarafından yapılan montaj uygulamaları sonunda daha şık ve estetik mutfaklara kavuşursunuz.

Franke tezgah montajı hizmetlerimiz hakkında bilgi almak, mutfak tezgahı nasıl değiştirilir sorularınıza yanıt bulmak için bize ulaşabilir, aklınıza takılan her şeyi ekibimize sorabilirsiniz.

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902164200030